Gabinet Stomatologiczny Blokowa Dental, Leczenie zębów, stomatologia zachowawcza Białystok

HIGIENA STOMATOLOGICZNA

Jest to dział stomatologii zajmujący się profesjonalnym oczyszczaniem jamy ustnej ze złogów nazębnych. Osad i kamień nazębny są potencjalnym źródłem zarówno próchnicy jak i chorób przyzębia czyli tkanek otaczających zęby.

Dbałość o zdrowie jamy ustnej to świadomość utrzymywania odpowiedniego poziomu higieny. Przed rozpoczęciem leczenia zalecamy wykonanie kompleksowej higienizacji, na która składa się usunięcie kamienia nazębnego skalerem ultradźwiękowym, polishing - profesjonalne polerowanie pastą, usunięcie nalotów metodą piaskowania oraz fluoryzację kontaktową, która zabezpiecza przed próchnicą i nadwrażliwością zębów.
Profesjonalne zabiegi higienizacji są doskonałą profilaktyką dla zapobiegania chorobom zębów i przyzębia, zwłaszcza próchnicy i paradontozy. Służą nie tylko oczyszczeniu zębów z osadów i kamienia nazębnego, ale wzmacniają zęby (prowadzą do odnowy wiązań między kością a zębami). Dlatego zabiegi te należy powtarzać również po zakończeniu leczenia - minimum raz na pół roku.

 

Krystyna Kotowska - ZnanyLekarz.pl