Gabinet Stomatologiczny Blokowa Dental, Leczenie zębów, stomatologia zachowawcza Białystok

Wybielanie zębów

Jasne zęby są powszechnie akceptowanym symbolem zdrowia i urody. Proces wybielania polega na korekcie koloru zębów pod wpływem żelu wybielają, który nie uszkadza tkanek twardych zęba, dając jednocześnie rozjaśnienie koloru zębów . Nasi Pacjenci mogą wybierać spośród kilku metod wybielania zębów. Przed zabiegiem konieczne jest profesjonalne usunięcie kamienia nazębnego i osadów (scaling, piaskowanie).

Preparat wybielający (Nite White, Opalescense, Illumine) przekazywany jest pacjentowi do użytku domowego. Kuracja trwa około 7 - 10 dni.
Jest to wybielanie w trakcie jednej wizyty, na zęby zakłada sie specjalny żel , następnie naświetla się zęby przez 10 minut lampą , taki cykl powtarza się w trakcie wizyty 3 krotnie, uzyskując rozjaśnienie zębów o kilkanaście odcieni. W razie konieczności, zabieg można dodatkowo powtórzyć po upływie tygodnia z zastosowaniem jednego 10 minutowego cyklu. Wybielanie to jest zwykle, komfortowe, skuteczne i charakteryzuje się zminimalizowaniem siły i czasu występującej po zabiegu nadwrażliwości zębów, często dolegliwości te nie pojawiają sie wcale.
Preparaty stosowane podczas tego zabiegu mają różne stężenie, a zabieg przebiega w dwóch fazach:
  • faza gabinetowa (jedno lub dwa spotkania po 30 min.)
  • faza domowa (4 - 5 dni)
Krystyna Kotowska - ZnanyLekarz.pl